بررسی ارکان اصلی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

یکی از عواملی که کسب و کار‌ها را در برابر رقبای آنها متمایز می‌کند، نحوه دکوراسیون اداری محیط سازمانی آنهاست. بدون شک بخش‌های مختلف یک سازمان، به سبک و سیاق خاصی دکوراسیون می‌شوند. برای مثال، نحوه دکوراسیون اداری اتاق مدیریت با اتاق کارمندان کاملا متفاوت است. بسیار واضح است که اتاق مدیریت، محل تصمیم‌گیری‌های مهم هر سازمانی هست. به همین دلیل است که دکوراسیون اداری این اتاق، باید طبق استاندارد‌های خاصی انجام شود. تصمیم گیری در انتخاب مواردی نظیر نورپردازی، مبلمان اداری، میز مدیریتی، اکسسوری‌ها و دکوری ها از مهم ترین مراحل دکوراسیون اداری این اتاق می­باشند. رعایت هریک از این اصول، جایگاه خاصی در روند جلسات و کنفرانس‌ها و تعامل مدیر با سایر کارمندان و ارباب رجوع دارد. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که در طراحی و دکورسیون اداری اتاق مدیریت چه مواردی باید مورد توجه قرارگیرد؟ این مطلب را تا پایان بخوانید.

اهمیت رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق مدیریت

درنظر داشته باشید که به هیچ وجه از اهمیت رنگ‌ها در دکوراسیون اداری نباید غافل شد. رنگ‌ها اهمیت زیادی در طراحی و دکوراسیون بخش های مختلف یک سازمان دارند و می‌توانند تاثیر مثبت یا منفی روی مخاطب بگذارند. گاهی اوقات تجهیزات اداری و متراژ اتاق مدیریت، برای طراحان محدودیت ایجاد می‌کند. به همین دلیل، آنها با ترکیب رنگ‌های مختلف در دکوراسیون اتاق مدیریت، سعی دارند ایده‌های خود را پیاده‌سازی کنند. برای مثال رنگ‌های تیره، معمولا حس اضطراب و دلهوره را منتقل می‌کنند. در حالیکه رنگ‌های ساده و ملایم، حسی سرشار از آرامش و فضایی بدون تشویش و نگرانی را به وجود می‌آورند.

طراحی مدرن دکوراسیون اتاق مدیریت

نورپردازی در دکوراسیون اتاق مدیریت

از آنجایی که دفتر کار، به عنوان خانه دوم افراد شناخته می‌شود، کارکنان دوست دارند در فضایی فعالیت کنند که علاوه بر زیبایی، فاقد نور‌های مصنوعی و آسیب‌زا باشد. اینجاست که بحث نورپردازی مناسب و انواع سبک‌های نورپردازی به میان می‌آید. هنگام نورپردازی اتاق مدیریت، هدف باید مشخص باشد. نور در چه قسمتی باید متمرکز شود؟ آیا مقصود از نورپردازی، برجسته کردن اشیا دکوری موجود در اتاق مدیریت است؟ یا محل قرارگیری میز مدیریتی؟ تمامی این اهداف باید مشخص شوند. نکته دیگر در خصوص نورپردازی اتاق مدیریت، استفاده از نور طبیعی می باشد. نور‌های مصنوعی ناشی از انواع لوستر‌ها و لامپ‌های هالوژن، به مرور چشم را خسته کرده و گاهی اوقات منجر به آسیب می‌شود. در حالی که نور‌های طبیعی، روی مدیران تاثیر مثبت می‌گذارند. بنابرین، امور سازمان نیز با کیفیت بالا‌تری انجام می‌شود.

سبک های مختلف دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

همانطور که می­دانید، سبک‌های مختلفی در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت به کار می‌روند که کلاسیک و مدرن از محبوب ترین آنهاست. در سبک کلاسیک، از مبلمان اداری تمام‌چوب و لوکس استفاده می‌شود. این مبلمان اغلب از جنس چوب گردو و بلوط هستند. هدف از دکوراسیون اداری در این سبک، به نمایش گذاشتن قدرت مدیر در سازمان است. تابلو‌های نقاشی قیمتی، کتابخانه‌ای حاوی کتاب‌های نفیس، گلدان‌های زیبا و اکسسوری‌های دکوری لوکس، همگی نمایانگر شکوه یک مدیر هستند. اغلب از این سبک، در سازمان‌های رسمی استفاده می‌شود.

تزئین طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

سبک مدرن، از محبوب ترین سبک های دکوراسیون اداری

برخلاف سبک کلاسیک، امروزه سبک مدرن در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت، طرفداران بسیار زیادی دارد. این سبک، به این دلیل طراحی شده‌ تا به تعامل مدیر با سایر افراد، کمک کند. در دکوراسیون اداری به این سبک، از مبل‌ و نیم‌ ست‌های مدیریتی استفاده می‌شود. نورپردازی به کار رفته، کاملا مدرن و حاکی از انرژی مثبت است. برعکس سبک کلاسیک، دکوراسیون مدرن، به شدت ساده و خلوت و در عین حال زیبا و چشم نواز است. بدین ترتیب، از اکسسوری‌های دکوری قیمتی خبری نیست. رنگ دیوار‌ها و مبلمان اداری، با یکدیگر همخوانی دارند و زیبایی فضا را دو چندان می­کنند.

ایده‌هایی برای انتخاب اکسسوری‌ در دیزاین اتاق مدیریت

همانطور که گفتیم، اتاق مدیریت باید طوری طراحی شود که در روحیه مدیر و کارکنان، تاثیر مثبت بگذارد. استفاده از تابلو‌هایی حاوی جملات مثبت یادآور اهداف نهایی سازمان، یکی از مواردی است که به مدیر و کارمندان، جهت داشتن عملکرد بهتر، انگیزه می‌دهد. استفاده از انواع تابلو‌های نقاشی نیز یک روش مناسب برای تزیین دیوار‌ها می باشد. یکی از اکسسوری‌های ضروری در اتاق مدیریت، قفسه و کمد مدیریتی است. این کمدها محل مناسبی برای قرارگیری زونکن ها و مدارک مهم  هستند. همچنین می‌توان بر روی این قفسه‌ها، از مجسمه‌های کوچک زیبا یا گلدان‌های گل نیز استفاده کرد.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم، اتاق مدیریت، به عنوان مهم‌ترین بخش یک سازمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بدین ترتیب، دکوراسیون اداری آن نیز طی استاندارد‌هایی خاصی باید انجام ‌شود. مبلمان اداری مرانتی، در دکوراسیون اداری انواع دفاتر کار و سازمان‌ها دارای سابقه طولانی دارد. و با کسب مقام در انواع نمایشگاه‌های بین‌المللی مانند نمایشگاه بین‌المللی مبلمان اداری تهران، توانسته در میان سازمان‌های مشابه، جایگاه ویژه‌ای کسب کند. مشاوران و طراحان مجرب مرانتی، می‌توانند شما را در طراحی دفاتر کار، از انتخاب رنگ گرفته تا انتخاب مبلمان اداری مناسب و نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق مدیریت راهنمایی کنند.