فریم‌های پارتیشن شیشه‌ای و انواع گوناگون آن

پارتیشن شیشه ای

انواع فریم های پارتیشن شیشه ای

در سال‌های اخیر، اکثر سازمان‌ها مانند بانک‌ها، شرکت‌ها و دفاتر اداری، برای مدرن‌سازی فضای اتاق‌ها از پارتیشن شیشه‌ای استفاده می‌کنند. این پارتیشن‌ها علاوه بر اینکه نقش به سزایی که در جدا‌سازی قسمت‌های مختلف اتاق دارند، نور را با سخاوت در فضای اتاق منعکس می‌کنند و باعث می‌شوند فضای اتاق، بزرگ‌تر از اندازه واقعی به نظر برسد . همین امر، موجب زیبا‌تر شدن فضای دفتر می‌شود. از دیگر مزایای پارتیشن‌های شیشه‌ای برای مدیران، دید مناسبی است که از کل دفتر به مدیران می‌دهند. یعنی آنها می‌توانند ضمن داشتن یک حریم جداگانه، تعامل مثبتی را با سایر کارمندان برقرار کنند. پارتیشن‌های شیشه‌ای در دو نوع فریم‌دار و فریم‌لس موجود هستند که ماهیت این مطلب، بر روی انواع فریم‌های پارتیشن شیشه‌ای تمرکز دارد.

فریم‌های آلومینیومی ایرانی

این پروفیل‌های آلومینیومی، دارای ابعادی به اندازه ۴*۵ سانتی‌متر هستند. لازم به ذکر است که به علت به کار گیری آلومینیوم بازیافتی در تولید این پروفیل‌ها، قابلیت آنودایز ندارند یا پس از آنودایز، کیفیت خود را از دست می‌دهند. همین علت سبب می‌شود تا تنها در دو رنگ سفید و سیاه عرضه شوند. همچنین صدای شکستن پارتیشن‌های فریم‌لس ساخته شده از این پروفیل‌ها، نسبت به باقی پارتیشن‌های شیشه‌ای ضعیف‌تر است.

پروفیل‌های طرح آلمانی

این پروفیل‌ها دارای ابعاد ۳*۴ سانتیمتری هستند و چون با پیچ‌های متعدد به یکدیگر متصل شده‌اند، به پروفیل‌های پیچی نیز معروف هستند. این فریم های پارتیشن شیشه‌ای، از شرکتی آلمانی وارد ایران شده و در حال حاضر در داخل کشور تولید می‌شوند. اغلب این پروفیل‌ها در رنگ نقره‌ای الکترو‌استاتیک در بازار موجود هستند و به علت قیمت بالا، کم‌تر مورد استفاده سازمان‌ها قرار می‌گیرند.

پروفیل‌های سری BM از انواع فریم های پارتیشن شیشه ای

این نسل از فریم های پارتیشن شیشه ای به عنوان به روز‌ترین فریم‌های تمام شیشه شناخته می‌شوند. ابعاد این پروفیل‌ها، ۲*۳ سانتیمتر است و این پروفیل‌ها در رنگ‌های نقره‌ای، سفید، مشکی الکترو‌استاتیک ضد خش و خاکستری در بازار موجود هستند. همچنین به کار گیری آلومینیوم با‌کیفیت در تولید پروفیل‌های سری BM، موجب می‌شود تا از نظر شکست صدا، دفاتر اداری را تا ۷۰% با شکست صدا مواجه کنند.

پروفیل‌های سری مینسکو

به عنوان با‌کیفیت‌ترین و زیبا‌ترین پروفیل‌های استفاده شده در پارتیشن‌های تک‌جداره، می‌توان به پروفیل‌های سری مینسکو اشاره کرد. این سری از فریم‌های پارتیشن شیشه‌ای، در طیف‌های رنگی زیادی به بازار عرضه شده‌اند و رنگبندی آنها با به کار‌گیری روش آنودایز، انجام شده‌است. پروفیل‌های سری مینسکو، دارای ابعاد ۲*۲ هستند و با داشتن همین ابعاد کوچک، توانایی بالایی در نگهداری شیشه و تولید شکست صدا دارند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای ثابت و متحرک

گاهی اوقات، صاحبان دفاتر اداری به علت کوچک بودن فضای شرکت، توانایی استفاده از پارتیشن‌های ثابت را ندارند ولی تمایل دارند برخی از کنفرانس‌ها را در محیطی خصوصی برگذار کنند. به همین علت، از پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک استفاده می‌کنند که توسط ریل‌هایی در کف و سقف، قابل حرکت بوده و می‌توان ریل‌ها را باز و بسته کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک، در انواع فریم‌دار و فریم‌لس، تک‌جداره و دو‌جداره در بازار موجود هستند که نوع فریم‌دار آنها نیز معمولا از نوع فریم آلومینیوم است. در نظر داشته باشید که استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای ثابت، به افرادی توصیه می‌شود که دارای فضای اداری بزرگ هستند و با یک بار نصب این پارتیشن‌ها، برای همیشه اتاق‌های شیشه‌ای ثابتی خواهند داشت. همچنین جدید‌ترین فریم به کار رفته در نوع ثابت این پارتیشن‌ها به طور معمول، از نوع BM است.

سخن پایانی

همانطور که در بالا گفته‌شد، امروزه برای جداسازی قسمت‌های مختلف دفاتر اداری، از پارتیشن های شیشه‌ای استفاده می‌کنند. این پارتیشن‌ها در عین حال که عایق خوبی برای صدا هستند، با انعکاس نور در محیط، باعث ایجاد زاویه دید خوب و برقراری تعامل کارمندان با یکدیگر نیز می‌شوند. این پارتیشن ها در دو نوع تک‌جداره و دو‌جداره و هر کدام در انواع فریمدار و فریم‌لس در بازار موجود هستند و سری BM به عنوان به روز‌ترین فریم های پارتیشن شیشه‌ای  به شمار می‌رود. برند مرانتی، به عنوان یکی از موفق‌ترین برندها در زمینه تولید انواع مبلمان اداری و سایر محصولات مانند انواع میز‌های کنفرانس، انواع شلف‌ها و پارتیشن‌های اداری، می‌تواند بهترین گزینه برای خرید انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای باشد. همچنین  کارشناسان مرانتی، با داشتن تجربه و سابقه‌ای طولانی در این امر، می‌توانند در زیباسازی فضای اداری، یاری‌گر شما باشند. شما با مراجعه به سایت مبلمان اداری مرانتی، می‌توانید از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای مطلع شوید.